Turčianska polstovka


Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /nfsmnt/hosting2_2/0/4/04bbc33a-c596-4a29-ab38-37f22efd69cd/shaman.sk/web/wp-includes/class-wp-hook.php on line 298

Predsezónna testovacia jazda, či skôr chôdza, pre diaľkové trasy – 50 kilometrov, 10 hodín a hory, lesy a dedinky Turčianskej Záhradky.

Nájsť vhodnú 50km trasu v blízkosti Žiliny chvíľu trvalo, niektoré boli príliš horské (raz možno, ale na skúšku neradno), niektoré príliš ploché. Nakoniec som našiel kompromis na druhej strane Malej Fatry – trasa Nitrianske Pravno – Čertova dolina – Vyšehrad – Jasenovo – Budiš – Dubové – Diviaky – Turčiansky Michal – Mošovce – Blatnica – Folkušová – Necpály – Belá-Dulice – Turčianske Jaseno vyzerala mať ideálny pomer prevýšenia a možnosti to v prípade potreby ľahko zabaliť (teda bus zastávok).

Prejsť sa to nakoniec podarilo za 10 hodín, cenou boli slušné otlaky (inu dosť km asfaltu) a mierne spáleniny (kde boli tie predpovedané prehánky?). Každopádne na konci som v duchu vzdával hold maratóncom, ktorí sú schopní podobné trasy zabehnúť či stovkárom, ktorí takto kráčajú 24 hodín.. Hádam raz..

A tu sú fotky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *