Archív kategorií: Ekológia

Workshop: Moja mobilita v Žiline

Deň: 6.11.2008
Čas: 14:00 – 17:00 hod.
Miesto: Mestský úrad Žilina, zasadačka č.d. 105

Príďte sa podeliť s vašimi myšlienkami a názormi alebo návrhmi na workshop, ktorý si dáva za úlohu vytvorenie platformy, do ktorej sa zapoja občania, odborníci a iní zodpovední z oblasti dopravy. Hlavnými témami budú:

  • dopravný systém v Žiline,
  • mestská hromadná doprava,
  • parkovanie,
  • cyklistická doprava, zariadenia pre cyklistov, chodci a chodníky.

Európsky týždeň mobility 2008 a pohyb v Žiline

Ako každoročne, dnes začína celoeurópska akcia (šíriaca sa do celého sveta) zameraná na propagáciu a riešenie udržateľnej dopravy v naších mestách. Mottom tohto ročníka je „Čistý vzduch pre všetkých“, teda poukazovanie na problémy so zvyšujúcou sa koncentráciou emisií CO2..

Pokračovať na Európsky týždeň mobility 2008 a pohyb v Žiline

Žilina Wars: Nová nádej?

Žilina - Vstup zakázanýO jednom, momentálne neexistujúcom, žilinskom námestí sa toho už popísalo veľa, žiaľ tým to zväčša aj končilo. Aú park sa veselo a prašne buduje. Napriek tomu sú našťastie stále ľudia, ktorí veria že by sa všetko ešte mohlo v dobré pre každého obrátiť.

Pripravili pre vás výzvu, v ktorej navrhujú dokončiť stavbu ako podzemné parkovisko (mimochodom – taký bol zámer v pôvodnom územnom pláne), plochu ponechať ľudom a zeleni a Aupark postaviť mimo priameho centra mesta.

Ak sa vám myšlienka páči, podporte ju v kampani na
http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=348713
kde nájdete i podrobnejšie informácie.

2%

Každoročné zúčtovanie daní je pred každým z nás, veľa radostí to síce neprináša, ale možnosť vybrať si komu z naších peňazí štátu porúčaných aspoň dve percenta darujeme našťastie zostáva.

Nuž a teda komu? Stojí za to poobzerať sa po vašom okolí, možno nájdete niekoho, cez koho sa vám mnohonásobne vrátia formou čistejšieho a kvalitnejšieho životného prostredia, kultúry, športu alebo inej oblasti vášho záujmu.

A pokiaľ sa rozhodnúť neviete, alebo o nikom neviete – tak u nás v ROKu doporučujeme združenie Priatelia Zeme – SPZ. Informácie ako na to a hlavne prečo nájdete na ich webe www.priateliazeme.sk/spz/. Dobrú voľbu!