Orange Set-Top-Box a monitor s DVI

Služba Orange Doma a jej svetelná rýchlosť láka čoraz viac zákazníkov. Hlavne v súčasnosti – po znížení doby viazanosti na (v podstate bežné) dva roky a možnosti získania druhého set-top-boxu (STB) za korunu. A práve na set-top-box sa pozrieme. Nepôjde o žiadnu recenziu, iba o úplne obyčajné, priam nezáživné prepojenie s obrazovkou. Takmer niet čo riešiť.. nuž ale je. Orange STB totiž v súčasnosti podporuje iba HDTV rozlíšenia, s ktorými si neporadí každý počítačový LCD monitor. Na konci článku budem priebežne uvádzať i kombinácie skúšané v praxy. Upresňujúce informácie nájdete aj v diskusii. A samozrejme, riešenia sú univerzálne použiteľné aj pre iné set-top-boxy a zariadenia s HDMI výstupom.

Orange STB

Set-top-box Sagem IAD81 sa dodáva v dvoch prevedeniach, prvý je s podporou HD rozlíšení, druhý dodatočný podporuje iba SD. Oba majú 2x Scart (Euro-AV) konektor, jeden na pripojenie TV, druhý pre DVD prehrávač, rekordér, resp. iné audio-video zariadenie. Trojica cinch konektorov obsluhuje stereo audio výstup a digitálny (SPDIF) audio výstup. Samozrejmosťou pri oboch je ethernetový vstup RJ-45. A nakoniec, HD verzia disponuje navyše HDMI výstupom a troma cinch konektormi pre komponentový video výstup (Y, Pb, Pr).

Rozlíšenia na výstupoch sú následovne (informácie z Orange):

HDMI: HD rozlíšenie -1080i a 720p pri 50 Hz, SD rozlíšenie – 576i
YPbPr: ako pri HDMI, samozrejme ale v analógovej forme
Scart: štandard PAL – 576i, pričom Scart1 je nastavený na RGB a Scart2 na kompozit

Režimy STB, HD verzia – nastavuje sa cez servisné menu – na diaľkovom ovládači stlačte MENU, potom zelené a modré tlačidlo:

Režim HD: výstup je stále v 1080i, všetko menšie sa na toto rozlíšenie upscaluje (prepočítava)
Režim Native: na výstup je v takom rozlíšení v akom vysiela program, takže rozlíšenie sa môže meniť

Kvalita výstupov

1. HDMI – prakticky dokonalá kvalita obrazu – čisto digitálny signál, podporuje max. HDTV rozlíšenia.

2. YPbPr, komponent – už analógový signál, ale stále veľmi dobrá kvalita vďaka trom oddeleným zložkám (jas, modrá, červená), pričom štvrtá (zelená) sa dopočítavá. Taktiež podporuje HDTV rozlíšenia.

3. RGB – analógový signál, kvalita veľmi dobrá (tri oddelené zložky – červená, zelená, modrá). V TV technike však nepodporuje HD rozlíšenia, výnimkou sú PC monitory, kde sú ale zložky doplnené o vertikálnu a horizontálnu synchronizáciu, tzv. RGBHV – s RGB nie je teda kompatibilný. V STB sa nachádza na Scart výstupe.

4. S-Video – analógový signál s menším prenosovým pásmom, kvalita obrazu ako pri bežných analógových TV. Signál má dve zložky – jas a farbu. Nepodporuje HDTV. Z STB sa zapája cez redukciu zo Scart výstupu.

5. Video-Out, kompozit – analógový signál s najhoršou kvalitou, v jednej zložke sa prenáša farba i jas, čo na vysoké rozlíšenie nestačí. HDTV samozrejme nepodporuje. Z STB sa zapája cez redukciu zo Scart výstupu.

HDMI a DVI

Vo svojej podstate ide o rovnaký digitálny prenos signálu, podrobnejší opis rozdielov a subverzii by však bol na samostatný článok. HDMI sa používa prioritne pri digitálnych TV, DVI zas v počítačovej oblasti (najčastejšie v prevedení DVI-I, kde sa okrem dig. signálu prenáša i starší analógový RGBHV – VGA). HDMI prenáša i audio signál, rovnako i plná špecifikácia DVI, čo sa však vcelku pochopiteľne pri počítačových grafických kartách veľmi nedodržuje. Keďže ako som spomenul ide o totožný signál, existujú káble a redukcie HDMI <-> DVI.

Prepojenie Orange set-top-boxu a bežného LCD monitora s DVI vstupom.

Všetky tieto poznatky teda vedú k jednoduchému záveru. Pokiaľ máme službu Orange Doma, hlavný televízor nie je HD, t.j. máme ho zapojený analógovo cez Scart, druhý STB dostaneme za korunu a vo vedľajšej izbe je počítač s LCD monitorom s DVI vstupom, nuž to priam volá po využití.
Ako bolo spomenuté v úvode, žiaľ nejde o 100% riešenie. Väčšina bežných počítačových LCD (dokonca ani mnohé z vyššej kategórie) priamo HDMI vstup neobsahuje a teda i priamo HDTV nepodporuje. V taktom prípade by sa zdalo, že druhý STB zostane nevyužitý – našťastie zopár riešení stále zostáva – a nemusí to byť zrovna kúpa nového monitora alebo TV s HDMI.

1, Lacná video-in karta pre PC

Video IN PCI

Tieto karty sa dajú kúpiť už od pár stovák či už do PCI slotu alebo externé na USB. Výhodou je nízka cena, nevýhodou kvalita (neplatí pri drahých strihacích kartách) ale hlavne nutnosť pozerať TV cez zapnutý počítač – na druhej strane je možnosť si tieto programy nahrávať (ak karta nereaguje na Macrovision ochranu). Pri väčších rozlíšeniach tiež nemusia zvládnuť obraz cez celú obrazovku.

2, Externý konvertor

AverTV DVI Box7

Pravdepodobne najdostupnejšie a zároveň univerzálne riešenie. Do pozornosti dávam priamo produkt Aver Media – AverTV DVI Box7. Ide o externý analógový TV tuner, čo nás až tak nezaujíma, dôležité je to, že má i analógové vstupy, takže STB pripojíme redukiou Scart – Video-Out na AverTV a z neho DVI káblom LCD monitor. Box podporuje rozlíšenia monitorov do 1920 x 1200 a čo je výhodou dokáže prepínať i pomer strán 16:9 (TV) a 16:10 (PC). Existuje i lacnejšia verzia AverTV Box, ktorá má VGA výstup – výhodne riešenie pre majiteľov monitorov iba s týmto vstupom, podpora výstupeho rozlíšenia je ale do 1280 x 1024. Ceny zariadení sú od cca 1.900 do 2.600,- Sk.

3, HDfury

HDfury

Najzaujímavejšie a zrejme najkvalitnejšie riešenie. Malý a vysokoefektívny konvertor DVI/HDMI s podporou HDCP (kryptovanie dig. signálu) a HDTV na VGA. Ide opäť o VGA signál na výstupe, tento je ale s podporou rozlíšení do 1920 x 1200, takže zvládne i plné 1080p HD rozlíšenie, rozdiel v kvalite obrazu oproti priamemu dig. pripojeniu určite veľmi výrazný nebude. Podrobné informácie a objednávky na webe www.hdfury.com alebo na www.playcentrum.cz. Cena cez 3.000,- Sk. Upozorňujem, že konvertor nebol na Orange STB prakticky testovaný, pred prípadnou objednávkou doporučujem konzultáciu. Teoreticky však problém vo funkčnosti nevidím – ak niekto skúsenosť má, uvítam do diskusie.

4, Niečo pre kutilov

Ak vám elektronika, spájkovačka, piny a chuť experimentovať niečo hovoria, je tu ešte jedna možnosť. Vlastnoručne vyrobená redukcia Komponent-VGA resp. Scart-VGA. Riešenie určené hlavne pre projektory, ktoré majú zabudovaný transkóder komponentového videa na RGB, avšak môže sa stať že tento transkóder obsahuje i váš monitor – hoci nemá video in konektory vyvedené samostatne. Šanca mizivá ale redukcia je rýchlo zhotoviteľná. Návody nájdete na:
http://myhometheater.homestead.com/vgacable.html
http://www.hifi-regler.de/scart/vga-scart.php
http://www.hardwarebook.info/SCART
http://www.hardwarebook.info/VGA

5, Kúpite na internete

Podobné ako tu spomenuté riešenia sa dajú nájsť i na internete. Neraz za výhodnú cenu, avšak s rizikom, že zariadenie nebude s Orange STB alebo vaším LCD kompatibilné. Pár odkazov prikladám:

Component VGA Box – od cca 900 Sk aj s dopravou. Zrejme do max. 720 riadkov. Nájdete na www.ebay.com.

YPbPr to RGBHV – od cca 1.300,- Sk s dopravou. Mal by podporovať plné HDTV 1080p (progressive scan) riadkové rozlíšenie. Nájdete na www.ebay.com alebo www.play-asia.com.

Blackmagic Intensity – snímcia karta HDMI signálu do slotu PCI-X. Cena cca 6.000,- Sk je na tento druh karty veľmi zaujímavá. Snáď sa k nej niekedy vrátim v samostatnom článku. Viac info na www.blackmagic-design.com.

Zvuk

Všetky spomenuté možnosti riešia prioritne obraz. Zvuk sa pri nich zapája separátne, oba STB majú klasický stereo alebo digitálny výstup. Takže už podľa potreby prepojíme buď do Line-In zvukovej karty počítača, počítačových reproduktorov, LCD (prevažne redukciou 2x cinch-3.5mm jack) alebo priamo do zosilňovača.

Budúcnosť

V priebehu marca 2008 sa do svetla káblov chystá nový firmware pre STB, či ale zlepší kompatibilitu s LCD DVI monitormi potvrdené nemám. Každopádne o probléme je Orange informovaný, takže ak nie v tomto vydaní v nasledujúcom by už oprava mohla byť reálnejšia. Kto však nechce čakať, môže zatiaľ využiť tu spomenuté možnosti.

Prax a kvalita

AverTV DVI Box7 a Box9 na 24″ LCD monitore HP LP2465 (PVA obrazovka)
Obraz cez kompozitný Video-In vstup je pochopiteľne najmenej kvalitný, obraz je neostrý a v červenom spektre sa prejavoval výrazný šum. Zapojenie STB cez S-Video, by malo šum vďaka širšiemu prenosovému pásmu odbúrať – avšak napodiv toto zapojenie dávalo iba čb obraz – akoby STB nemal plnohodnotné Scart zapojenie. Pre vylúčenie chyby overím ešte na inej redukcii. Článok potom upravím.
Sklamaním bol Box9, ktorý má komponentové Y-Pb-Pr vstupy a kde bola šanca na výrazne vyššiu kvalitu – tie s Orange STB nefugovali. Box9 podporuje prekladané-interlaced video na max. 576 riadkoch, pričom STB vysiela vo vyššom rozlíšení a zrejme progresívne (progressive scan).

Redukcia Scart-VGA na monitore HP LP2465
Nefunguje :)

92 odpovedí na „Orange Set-Top-Box a monitor s DVI“

 1. mato,

  ad firmware, verím že zapracovať na lepšej podpore rozlíšení možné je – otázna je ochota Orangeu. doporučujem im napísať, ak budú takéto požiadavky od viacerých užívateľov, mohlo by to pomôcť..

  bežné HD Ready TV majú 1366×768, to znamená, že ak je na vstupe vyššie rozlíšenie, prerátajú si ho na nižšie a naopak Full HD TV je 1920×1080, nižšie rozlíšenie sa prerátava na vyššie – pri videu sa totiž skreslenia vzniknuté prerátavaním relatívne dobre stratia.

  podobne to funguje pri počítačových LCD – až na to, že tam nefunguje prerátavanie z vyššieho na nižšie – nepresnosť a neostrosť by degradovala použitelnosť (text, grafika). stratu kvality je napokon pri LCD vidieť vždy keď sa na vstupe použije iné ako fyzické rozlíšenie displeja.

 2. venep,

  skontroluj či nemáš režim obrazu nastavený na „priame skenovanie“ (alebo poddobne) a skús poprepínať, zväčšenie, 16:9, 4:3, …

  čo sa zvuku, ťažko povedať – skontroluj hlasitosti a mute na TV aj STB, či nie je zapnutý režim DUAL, resp. chybný kábel..

 3. kabel je funlovka tv stanice ktore vysielaju v sirokouhlom formate su na celu obrazovku ostatne maju skosene boky v aj ked nastavujem v menu 16:9 4:3 nepomaha to a zvuk nejde vsetko somk skontroloval:(

 4. venep @51, ak si naozaj prešiel všetky nastavenia LCD aj STB, už sa nedá veľa robiť a môže byť problém v zariadení – ak máš možnosť u niekoho vyskúšať, otestuj, LCD s iným STB, resp. STB na inom LCD a podľa výsledku reklamácia..

  maťo @52, nuž to je škoda, v tvojom prípade teda predať HDfury niekde kde monitor podporuje vyššiu škálu rozlíšení, užívateľov digitálnych STB je dosť, určite sa záujemcovia nájdu..

 5. podelim sa so svojimi skusenostami s HD boxom od sagemu ,nepodarilo sa mi to pripojit na lcd monitor cez redukciu DVI-HDMI ,monitor Samsung 226BW som kupoval s tym ze ho pripojim k orange ,bohuzial len zahlasil nekompatibilne rozlisenie (nativne rozlisenie je 1680×1050),skusal som to potom cez tv karty od aver medie a Leadtek ,ci uz cez S-video alebo scart redukcie neuspesne.Nakonec som sa rozhodol pre kupu monitora s TV tunerom a HDMI konektorom.LG 228WD ,ani ma to neprekvapilo ale na HDMI nereagoval ,nastastie to aspon islo cez scart-scart ,tak a teraz mam dve 22″ na stole:-)

 6. tom @56, hm tak to je škoda, čakal by som že na HDMI LCD to fungovať bude, skús prípadne na STB prepnúť režim HD / Native – ako na to je v opise STB.. každopádne občas sa aj dva monitory zídu :)

  lacyk @57, viď komentár #54

 7. YPbPr zo STB nefunguje. Tiež som si to chcel zapojiť a nešlo mi to. Overoval som to priamo u Orange… Takže smola.

 8. Inak ešte ma napadlo existuje kábel SCART – komponentný výstup. čo vravíte na toto riešenie. Momentálne mám do monitora pustený signál cez SCART – kompozit

 9. matius, hm.. Orange potom dáva dvojaké info – mne napísali že ide a pri prvých testoch na PbPr nejaký signál bol, problém bol s Y zložkou. uvidím, čoskoro bude hdbox, pretestujem. ak nepôjde určite skúsim aj cez Scart.

 10. Podelim sa aj ja so svojimi skusenostami. Kupil som novy monitor, ktory ma sluzit ako 2 telka do kuchyne a kedze som nechcel riskovat je to LG 19″ M1921TA-BZ s tv tunerom, a x vstupmi. Ma aj DVI vstup, ktory som vyskusal kablom HDMI – HDMI a v monitore bola strcena redukci HDMI – DVI. Kupodivu nabehlo to, aj teda dlhodobo isiel obraz, ale ten bol deformovany ako keby stvorcovy. Nabehla aj hlaska STB ze hlada optimalne rozlisenie aj vraj nasiel ale stale to bolo stvorcove. Ani po prepinani zobrazovania na native a formatu sa nepodarilo nic zmenit. Potom som skusil SCART a cez ten to bezi dobre. Nejaky vyrazny rozdiel v kvalite som nevidel a kedze je to telka len na obcasne pozretie popri vareni pre zenu tak to neriesim dalej.
  Tak vela stastia ostatnym

 11. @59-61

  na SCARTe je podla vseobecnej specifikacie RGB ale predpokladam ze ani tento nie je zapojeny. Celkom by ma zaujimalo co okrem kompozitu a zvuku je na STB zapojene. A k tomu komponentu budem asi musiet prizvat na konzultaciu osciloskop – dam vam potom vediet co som nameral.

 12. Podla kvality obrazu je SCART1 rgb, keby to bol kompozit, asi by to nebolo lepsie ako analogova kablovka upc, s ktorou som porovnaval. Ale ako pise minidisc hore, tak na SCART2 je kompozit.
  Ale kludne premeraj aj to ak vies ako, mozno aj v tomto orange klame.

  Inac tie STB su fakt zvlastne, lebo na SD verzii je RF-vystup a ten tiez nie je pre zmenu zapojeny. co to najprv posielaju do ciny, nech odcvaknu polovicu drotikov vo vnutry ?

 13. takže hdbox prišiel a na stb nejde :) … nehádžem však filntu do žita, problém stb je totiž aj v tom, že do HD menu sa dá isť jedine ak je zapojený HDMI, takže musím opäť zohnať redukciu na DVI a skúsiť stb prepnúť do HD režimu (1080i, hdbox podporuje). ak nepomôže ani to, pustím sa do rozoberania Scartu .. už sa na tom stb celkom zabávam, dlho som nevidel také „odolné“ zariadenie :)

 14. Takže YPbPr už funguje – treba si ho aktivovať v servisnom menu – tuším Menu zelené a modré tlačidlo.

 15. áno, po včerajšej aktualizácií firmware sa mi táto možnosť (aktivácia YUV) v servisnom menu ukázala (teda dúfam, že som ju doteraz neprehliadal :)

  firmware (verzia softvéru) je 1.27.06

  do servisného menu sa vstupuje cez MENU, potom žlté a modré tlačidlo

  čo sa HDboxu týka, po aktivácií funguje
  – hurá ;)
  – veľká výhoda je, že výstup je nezávislý na vstupe (na rozdiel od ostatných riešení), takže obraz šiel na všetkých rozlíšeniach od 640×480 po 1920×1200 aj keď výstup z STB je 1080i na 50Hz
  – kvalite sa ešte povenujem
  – čo sa širokouhlého LCD, ak program vysiela 16:9, plná obrazovka je, umelo sa ale obraz „roztiahnúť“ alebo zväčšiť (zoom) zrejme nedá, tiež ešte poskúšam..

 16. Mám STB konečne zapojený cez YUV, ale obraz je na širokoulhom TV len v originálnom pomere 4:3. Ak je vysielaný v 16:9 tak je na celom. Cez SCART je vždy na celom. Dá sa to nejako nastaviť? Rovnaký problém ma aj kamoš cez HDMI + mu nejde zvuk (cez HDMI)

 17. takže telefonát na 939, ked máte HDMI pri inicializácii nesmie byť zapojený SCART, potom to ide všetko – aj zvuk. Na HDMI sa obraz rosťahuje tlačidlom „mos“, ale cez komponent to nefunguje…

 18. Mna napadlo jedno mozno genialne riesenie:

  Kedze druhy STB uz ajtak nie je za krounu, co tak dokupit nejaky kvalitnejsi 3rd party STB a z toho trebars vyviest S-video (co je pre mna akceptovatelna kvalita, hlavne ze to nebude ciernobiele)?

  Na Orange linke mi povedali ze by mal fungovat aj iny ako Sagem STB, ale samozrejme mi ziadnu alternativu neodporucili.

  Nevedel by niekto v tomto poradit?

 19. alebo este jedno riesenie, a toto mozem zajtra aj rovno vyskusat. napojit druhy ethernet kabel do kompu, nastavit siet podla parametrov zo STB (pokial sa k nim dopracujem) a prehravat stream napr. vo VLC playeri… huh?

 20. heh, akosi som pozabudol na kartu od Pomaranca pri tom sietovom rieseni- cize to nebude bez nej fungovat, fakt by to chcelo iny STB

  a este jedna vec:

  ten HD fury mi pride ako najelegantnejsie riesenie. minidisc, vravel si ze ti to nefungovalo? a mal si k tomu aj ten ich zdroj (power supply)?

  http://www.curtpalme.com/HDFury.shtm

 21. matius @68, pomer nejde zmeniť žiadnou kombináciou ani cez HDbox – ale ono mi to vlastne ani nevadí – aj tak som nikdy nemal rád deformovaný obraz a pri natívnom vysielaní 16:9 je všetko ok.. :)

 22. globalist,

  HDfury sa rozoberalo v diskusii, určite ide o najkvalitnejšie riešenie, musíš mať však monitor ktorý zvláda i neštandardné rozlíšenia – takže s kúpou opatrne, treba pozisťovať na nete..

  s-video môže ako tak stačiť na menší monitor a pri vysielaní v SD kvalite. v ostatných prípadoch výraznejšie degraduje kvalitu

  STB ziskáva IP adresu automaticky z DHCP, takže rovnako ti ju pridelí v PC – s Viaccess ochranou je to ale horšie :)

  ako som už ale spomínal vyššie v diskusii, HDbox funguje s aktuálnym firmwareom bez problémov na ktoromkoľvek monitore – kvalita SD rozlíšenia cez YPbPr je výborná – len žiaľ nemám prístup k žiadnemu programu v HD rozlíšení, takže k tomu sa zatiaľ vyjadriť nemôžem

 23. Este mi mozno niekto zodpovie otazku, ci sa hrozbe ciernobieleho signalu zo SCART vystupu (STB) do S-video vstupu (PC) vyhnem tym, ze kupim kabel YCbCr (komponent) -to- S-video, ak taky vobec existuje, a zapojim STB cez komponent…

 24. Tak hrozbe CB signalu som sa vyhol zapojenim cez adapter SCART-kompozit (zlty synch) do Tv karty v kompe. Neni to najlepsia kvalita ale na pozeranie EURO2008 staci :)

 25. pasívna (bez elektroniky) určite neexistuje, a aktívna ak aj áno, nie je bežná = bude určite relatívne drahá (voľný odhad 2.500,- a viac)

 26. No tak som to zapojil cez SCART adapter (zlty kompozit video vystup) a je to farebne OK, na EURO2008 uplne staci :)

 27. Zdravim vsetkych,

  ja sa do tohto moc nevyznam, preto by som bol rad keby mi niekto z vas skusenych borcov poradil. Zatial mam klasicku analogovu kablovku od UPC. Tu pozeram na PC cez televiznu kartu ASUS PCI cez aplikaciu Fly2000TV.

  Planujem prejst na digitalnu TV od ORANGE, no aj z tohto clanku je zrejme, ze SET TOP BOX od ORANGE nie je dokonaly a mozu s tym byt problemy. Ja by som chcel, aby bolo mozne pozerat TV na monitore PC v okne a fullscreen podobne ako je to u analogovej telky, ktoru mam doteraz. Potreboval by som zapojenie prostrednictvom PC tak, aby som mal na monitore zobrazenu aj telku, aj operacny system, teda nejake pripojenie typu STB -> PC -> monitor (SAMSUNG 226BW 1680*1050).
  Preto by som poprosil radu, co konkretne je potrebne kupit do PC na tento ucel.

  Dakujem

 28. Viete ci nastala nejaka zmena po najnovsom (u mna vcerajsom) update firmware? Na mojom LG to totiz moc nefici.. rozlisenie 1680*1050

 29. Zdravim, chcel by som sa spytat ohladom toho HDboxu, pripadami to ako najlepsi riesenie, len mozete mi poradit ako si ho mam kupit?
  Dakujem

 30. jaymz @78, mám dojem, že sa zlepšila kompatibilita hdmi výstupu – zobrazí pokus o testovanie aj tam, kde doteraz nešiel, v skúšanom prípade to tam ale zostalo zamrznuté – takže výsledok v podstate nula :)

  rado @79, najlepšie priamo cez ich web ak máš paypal účet – resp. si ho zriaď. dalo by sa aj sprostredkovane zo slovenska, ale samozrejme to bude drahšie..

 31. Zdravím,
  prešiel som od káblovky na FiberTV. Mám Panasonic TH37PX70 – HD ready (16:9, 1024×720) zapojený na Set-top-box (ďalej v texte STB) cez HDMI konektor, ide obraz aj zvuk. Na STV3, ktorá vysiela v HD, je super obraz, Panasonic v tomto prípade detekuje vstupný signál ako 720p, čo sedí presne na rozlíšenie obrazovky. Avšak u ostatných TV staníc vysielajúcich v SD (PAL-576i) nie je obraz o nič lepší ako bol doteraz cez káblovku. Panasonic v tomto prípade detekuje vstupný signál ako 1080i, čo zodpovedá nastaveniu výstupu STB pre HDMI. Myslím, že kvalitu obrazu TV staníc vysielajúcich v SD (576i) negatívne ovplyvňujú dva prepočty rozlíšenia, najskôr STB upscaluje 576i na 1080i (HDMI výstup) a druhý raz Panasonic downscaluje 1080i (HDMI vstup) na 720 riadkov (rozlíšenie obrazovky). Upscaling STB na 1080i nie je kvalitný. Napríklad stanice STV1 HD resp. STV2 HD (kanál 104 resp. 105) vysielajú tiež upscalovaný obraz z 576i na 1080i (nie je to pravé HD ale upscaling v Mlynskej doline) s ktorým STB už nerobí nič a obraz je na Panasonicu výrazne lepší než na kanáli 1 resp. 2, kde vysiela STV v SD kvalite a Set-top-box upscaluje 576i na 1080i.
  Chcel som vyskúšať nastaviť STB v servisnom menu na režim obrazu Native (podľa článku je potom výstup v takom rozlíšení v akom vysiela program) aby sa rozlíšenie prepočítavalo len raz – v Panasonicu z 576i (PAL) na 720 riadkov (rozlíšenie obrazovky).
  Pri vstupe do servisného menu STB (menu zelené a modré tlačidlo) je možné v nastavení obrazu je len jedna možnosť – HD. Nie je tu žiadna možnosť nastavenia obrazu Native. Zrejme je to blokované aktuálnou verziou firmwaru.
  Poradí niekto ?

 32. Ludia hladam sposob ako prepojit ten set top box a pc. Kludne aj cez niaky tuner abo inu pci kartu. Mozete poradit niake fungujuce riesenie a presne ake kable a kartu k tomu treba pls? Monitor je 22 wide lcd cize niaka extra kvalita netreba. Dik.

 33. Zdravim,
  je to trochu od temy, ale ak by niekto vedel poradiť… Ako sa dá prepojiť notebook, ktorý má iba HDMI vyst. na obyčajný TV? Existuje nejaký menič, či prevodník HDMI na S-video, alebo niečo podobné?

 34. malasikova @85 – síce odpoveď po funuse ale – HDMI na bežných grafických kartách slúži len ako výstup obrazu, nie vstup

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *