Orange Set-Top-Box a monitor s DVI

Služba Orange Doma a jej svetelná rýchlosť láka čoraz viac zákazníkov. Hlavne v súčasnosti – po znížení doby viazanosti na (v podstate bežné) dva roky a možnosti získania druhého set-top-boxu (STB) za korunu. A práve na set-top-box sa pozrieme. Nepôjde o žiadnu recenziu, iba o úplne obyčajné, priam nezáživné prepojenie s obrazovkou. Takmer niet čo riešiť.. nuž ale je. Orange STB totiž v súčasnosti podporuje iba HDTV rozlíšenia, s ktorými si neporadí každý počítačový LCD monitor. Na konci článku budem priebežne uvádzať i kombinácie skúšané v praxy. Upresňujúce informácie nájdete aj v diskusii. A samozrejme, riešenia sú univerzálne použiteľné aj pre iné set-top-boxy a zariadenia s HDMI výstupom.

Orange STB

Set-top-box Sagem IAD81 sa dodáva v dvoch prevedeniach, prvý je s podporou HD rozlíšení, druhý dodatočný podporuje iba SD. Oba majú 2x Scart (Euro-AV) konektor, jeden na pripojenie TV, druhý pre DVD prehrávač, rekordér, resp. iné audio-video zariadenie. Trojica cinch konektorov obsluhuje stereo audio výstup a digitálny (SPDIF) audio výstup. Samozrejmosťou pri oboch je ethernetový vstup RJ-45. A nakoniec, HD verzia disponuje navyše HDMI výstupom a troma cinch konektormi pre komponentový video výstup (Y, Pb, Pr).

Rozlíšenia na výstupoch sú následovne (informácie z Orange):

HDMI: HD rozlíšenie -1080i a 720p pri 50 Hz, SD rozlíšenie – 576i
YPbPr: ako pri HDMI, samozrejme ale v analógovej forme
Scart: štandard PAL – 576i, pričom Scart1 je nastavený na RGB a Scart2 na kompozit

Režimy STB, HD verzia – nastavuje sa cez servisné menu – na diaľkovom ovládači stlačte MENU, potom zelené a modré tlačidlo:

Režim HD: výstup je stále v 1080i, všetko menšie sa na toto rozlíšenie upscaluje (prepočítava)
Režim Native: na výstup je v takom rozlíšení v akom vysiela program, takže rozlíšenie sa môže meniť

Kvalita výstupov

1. HDMI – prakticky dokonalá kvalita obrazu – čisto digitálny signál, podporuje max. HDTV rozlíšenia.

2. YPbPr, komponent – už analógový signál, ale stále veľmi dobrá kvalita vďaka trom oddeleným zložkám (jas, modrá, červená), pričom štvrtá (zelená) sa dopočítavá. Taktiež podporuje HDTV rozlíšenia.

3. RGB – analógový signál, kvalita veľmi dobrá (tri oddelené zložky – červená, zelená, modrá). V TV technike však nepodporuje HD rozlíšenia, výnimkou sú PC monitory, kde sú ale zložky doplnené o vertikálnu a horizontálnu synchronizáciu, tzv. RGBHV – s RGB nie je teda kompatibilný. V STB sa nachádza na Scart výstupe.

4. S-Video – analógový signál s menším prenosovým pásmom, kvalita obrazu ako pri bežných analógových TV. Signál má dve zložky – jas a farbu. Nepodporuje HDTV. Z STB sa zapája cez redukciu zo Scart výstupu.

5. Video-Out, kompozit – analógový signál s najhoršou kvalitou, v jednej zložke sa prenáša farba i jas, čo na vysoké rozlíšenie nestačí. HDTV samozrejme nepodporuje. Z STB sa zapája cez redukciu zo Scart výstupu.

HDMI a DVI

Vo svojej podstate ide o rovnaký digitálny prenos signálu, podrobnejší opis rozdielov a subverzii by však bol na samostatný článok. HDMI sa používa prioritne pri digitálnych TV, DVI zas v počítačovej oblasti (najčastejšie v prevedení DVI-I, kde sa okrem dig. signálu prenáša i starší analógový RGBHV – VGA). HDMI prenáša i audio signál, rovnako i plná špecifikácia DVI, čo sa však vcelku pochopiteľne pri počítačových grafických kartách veľmi nedodržuje. Keďže ako som spomenul ide o totožný signál, existujú káble a redukcie HDMI <-> DVI.

Prepojenie Orange set-top-boxu a bežného LCD monitora s DVI vstupom.

Všetky tieto poznatky teda vedú k jednoduchému záveru. Pokiaľ máme službu Orange Doma, hlavný televízor nie je HD, t.j. máme ho zapojený analógovo cez Scart, druhý STB dostaneme za korunu a vo vedľajšej izbe je počítač s LCD monitorom s DVI vstupom, nuž to priam volá po využití.
Ako bolo spomenuté v úvode, žiaľ nejde o 100% riešenie. Väčšina bežných počítačových LCD (dokonca ani mnohé z vyššej kategórie) priamo HDMI vstup neobsahuje a teda i priamo HDTV nepodporuje. V taktom prípade by sa zdalo, že druhý STB zostane nevyužitý – našťastie zopár riešení stále zostáva – a nemusí to byť zrovna kúpa nového monitora alebo TV s HDMI.

1, Lacná video-in karta pre PC

Video IN PCI

Tieto karty sa dajú kúpiť už od pár stovák či už do PCI slotu alebo externé na USB. Výhodou je nízka cena, nevýhodou kvalita (neplatí pri drahých strihacích kartách) ale hlavne nutnosť pozerať TV cez zapnutý počítač – na druhej strane je možnosť si tieto programy nahrávať (ak karta nereaguje na Macrovision ochranu). Pri väčších rozlíšeniach tiež nemusia zvládnuť obraz cez celú obrazovku.

2, Externý konvertor

AverTV DVI Box7

Pravdepodobne najdostupnejšie a zároveň univerzálne riešenie. Do pozornosti dávam priamo produkt Aver Media – AverTV DVI Box7. Ide o externý analógový TV tuner, čo nás až tak nezaujíma, dôležité je to, že má i analógové vstupy, takže STB pripojíme redukiou Scart – Video-Out na AverTV a z neho DVI káblom LCD monitor. Box podporuje rozlíšenia monitorov do 1920 x 1200 a čo je výhodou dokáže prepínať i pomer strán 16:9 (TV) a 16:10 (PC). Existuje i lacnejšia verzia AverTV Box, ktorá má VGA výstup – výhodne riešenie pre majiteľov monitorov iba s týmto vstupom, podpora výstupeho rozlíšenia je ale do 1280 x 1024. Ceny zariadení sú od cca 1.900 do 2.600,- Sk.

3, HDfury

HDfury

Najzaujímavejšie a zrejme najkvalitnejšie riešenie. Malý a vysokoefektívny konvertor DVI/HDMI s podporou HDCP (kryptovanie dig. signálu) a HDTV na VGA. Ide opäť o VGA signál na výstupe, tento je ale s podporou rozlíšení do 1920 x 1200, takže zvládne i plné 1080p HD rozlíšenie, rozdiel v kvalite obrazu oproti priamemu dig. pripojeniu určite veľmi výrazný nebude. Podrobné informácie a objednávky na webe www.hdfury.com alebo na www.playcentrum.cz. Cena cez 3.000,- Sk. Upozorňujem, že konvertor nebol na Orange STB prakticky testovaný, pred prípadnou objednávkou doporučujem konzultáciu. Teoreticky však problém vo funkčnosti nevidím – ak niekto skúsenosť má, uvítam do diskusie.

4, Niečo pre kutilov

Ak vám elektronika, spájkovačka, piny a chuť experimentovať niečo hovoria, je tu ešte jedna možnosť. Vlastnoručne vyrobená redukcia Komponent-VGA resp. Scart-VGA. Riešenie určené hlavne pre projektory, ktoré majú zabudovaný transkóder komponentového videa na RGB, avšak môže sa stať že tento transkóder obsahuje i váš monitor – hoci nemá video in konektory vyvedené samostatne. Šanca mizivá ale redukcia je rýchlo zhotoviteľná. Návody nájdete na:
http://myhometheater.homestead.com/vgacable.html
http://www.hifi-regler.de/scart/vga-scart.php
http://www.hardwarebook.info/SCART
http://www.hardwarebook.info/VGA

5, Kúpite na internete

Podobné ako tu spomenuté riešenia sa dajú nájsť i na internete. Neraz za výhodnú cenu, avšak s rizikom, že zariadenie nebude s Orange STB alebo vaším LCD kompatibilné. Pár odkazov prikladám:

Component VGA Box – od cca 900 Sk aj s dopravou. Zrejme do max. 720 riadkov. Nájdete na www.ebay.com.

YPbPr to RGBHV – od cca 1.300,- Sk s dopravou. Mal by podporovať plné HDTV 1080p (progressive scan) riadkové rozlíšenie. Nájdete na www.ebay.com alebo www.play-asia.com.

Blackmagic Intensity – snímcia karta HDMI signálu do slotu PCI-X. Cena cca 6.000,- Sk je na tento druh karty veľmi zaujímavá. Snáď sa k nej niekedy vrátim v samostatnom článku. Viac info na www.blackmagic-design.com.

Zvuk

Všetky spomenuté možnosti riešia prioritne obraz. Zvuk sa pri nich zapája separátne, oba STB majú klasický stereo alebo digitálny výstup. Takže už podľa potreby prepojíme buď do Line-In zvukovej karty počítača, počítačových reproduktorov, LCD (prevažne redukciou 2x cinch-3.5mm jack) alebo priamo do zosilňovača.

Budúcnosť

V priebehu marca 2008 sa do svetla káblov chystá nový firmware pre STB, či ale zlepší kompatibilitu s LCD DVI monitormi potvrdené nemám. Každopádne o probléme je Orange informovaný, takže ak nie v tomto vydaní v nasledujúcom by už oprava mohla byť reálnejšia. Kto však nechce čakať, môže zatiaľ využiť tu spomenuté možnosti.

Prax a kvalita

AverTV DVI Box7 a Box9 na 24″ LCD monitore HP LP2465 (PVA obrazovka)
Obraz cez kompozitný Video-In vstup je pochopiteľne najmenej kvalitný, obraz je neostrý a v červenom spektre sa prejavoval výrazný šum. Zapojenie STB cez S-Video, by malo šum vďaka širšiemu prenosovému pásmu odbúrať – avšak napodiv toto zapojenie dávalo iba čb obraz – akoby STB nemal plnohodnotné Scart zapojenie. Pre vylúčenie chyby overím ešte na inej redukcii. Článok potom upravím.
Sklamaním bol Box9, ktorý má komponentové Y-Pb-Pr vstupy a kde bola šanca na výrazne vyššiu kvalitu – tie s Orange STB nefugovali. Box9 podporuje prekladané-interlaced video na max. 576 riadkoch, pričom STB vysiela vo vyššom rozlíšení a zrejme progresívne (progressive scan).

Redukcia Scart-VGA na monitore HP LP2465
Nefunguje :)

92 odpovedí na „Orange Set-Top-Box a monitor s DVI“

 1. ahoj ja akurat riesim tento problem. Paci sa mi riesenie s TV-kartou no chcel by som sa spytat na pesny typ ktory by to zvladol kedze vo vacsine predajni mi poradit nevedeli nechem kupovat a skusat… preto sa obraciam na vas s prosbou o pomoc. dakujem.

 2. čo sa vstupu Video-In týka, zvládne to každá karta na trhu – tam fakticky nie je čo pokaziť. horšie je to s kvalitnejším S-Video, tam sa zdá že ma STB problém – dotestujem, dopíšem. no a konkrétne – záleží aj na počítači, či treba kartu to PCI alebo PCI-X a na verzii OS (mnohé neznačkové napr. nemajú ovládače pre Vistu). tak narýchlo, zaujímavo vyzerá VC100 od Leadteku alebo DVD EZMaker od Aver, obe existujú navyše aj v externých verziach pre USB.

 3. ja skor uvazujem o Leadtek WinFast DTV2000 Hybrid lenze neviem ako to napojit.. cez aky kabel a aku redukciu ak treba… .. aby bola zachovana kvalita. mam tento stb Sagem IAD81 HD set-top-box

 4. a plánuješ prijímať aj TV signál z antény alebo káblovky? pretože ak nie, pri tej karte zbytočne zaplatíš za TV tuner ktorý nevyužiješ – nech ťa nemätie, že je digitálny – ide o niečo úplne iné, s Orange STB absolútne nesúvisí.

  každopádne, aj táto karta má Video-In a S-Video vstupy, takže do STB potrebuješ redukciu Scart -> Video-Out alebo Scart -> S-Video. kvalita je ako opisujem pri AverTV Box7.

 5. ok, pod popis STB som pridal krátke zhrnutie kvality jednotlivých výstupov. časom to snáď rozpíšem do jednotlivých článkov podrobnejšie, nateraz však stačí.

 6. asi tak, kompozitný signál je jednoducho zastaralý a hlavne na LCD monitoroch je to vidieť (na CRT až tak nie).

  na druhej strane – ak TV nesleduješ rovno pred monitorom ale sedíš ďalej (od cca 2,5m), je obraz celkom dobre pozerateľný (ako klasická analógova TV) – hovorím o 24″ LCD a obraze na celej ploche, na menšiu plochu stačí menšia vzdialenosť. na kvalitu HDTV však pri tomto zapojení treba zabudnúť.

 7. hm.. tak to ste ma velmi nepotesil. este ma napadlo ci neexistuje tv karta na ktorej bz bol priamo konektor hdmi no nic som nenasiel.. neviete o niecom takom ? mozo ze by bolo riesenie toto. ja mam lCD 19″ takze mozno to bude vyzerat lepsie.

 8. o HDMI karte v „normálnej“ cene viem iba o jednej, pridal som do článku – na slovensku sa tuším nepredáva.

 9. tak som to napojil na tu tv kartu cez scart > na s-video a vysledfok je bezfarebny…:( o kvalite nehovorim… neda sa s tym nieco spravit aby to bolo aspon farebne?

 10. ok dokazal som tam dostat farku.. este ta kvalita.. mozem sa este spytat poslednu otazku? ta kvalita je shorsena cim? vystupom vstupom redukciami alebo cim?

 11. redukciami nie, ide o samotný princíp kompozitného signálu, ktorý sám o sebe neposkytuje vysokú kvalitu.

  a v tomto prípade sa nezanedbateľnou mierou na kvalite podieľa i niekoľko prevodov – v STB z digitálu na analóg, a v PC karte späť z analógu na digitál – pri každom sa z kvality uberie (výnimkou býva len drahá profi technika)..

 12. tony, chce to pozornejšie čítať (odseky „HDMI a DVI“ a „Zvuk“) – tento článok je práve pre tých, ktorým redukcia nefunguje

 13. ano precital som este raz a pozornejsie a pozrel aj ine zdroje info.

  Problem je teda asi v tom, ze cez HDMI ide zakodovany digitalny signal a pokial monitor neovlada HDCP, tak si ani nevrzne…. je to tak ?

  Ja momentalne monitor iba vyberam. Lebo chcem kupit novy a ten by mal ist do kuchyne. Skusim teda zohnat s HDCP.

  napr. to pisu u tychto http://shop.conecom.sk/?Mode=Sti&StiId=86145
  http://www.rychlarota.sk/vmchk/21-19-lcd/samsung-931bw-19-wide-ls19mewsfv-2msdc20001dviblackhdcp-/product-flyer-type-two.html

  len to su sirokouhle. ma to vyznam mat v kuchyni sirokac, co si o tom myslite ?

 14. HDCP býva často problém (napr. pri Playstation 3), ale Orange STB sa to momentálne netýka – krkolomným (v praxy nepoužiteľným) spôsobom sa mi načas podarilo dostať obraz i do bežného LCD s DVI bez HDCP. v článku to ani neposmínam, nedá sa s tým fungovať.

  takže problém je iba v rozlíšeniach HDTV. pri kúpe nového LCD pre tento účel by som teda doporučoval taký, ktorý má priamo HDMI vstup – tam je šanca na bezproblémove fungovanie výrazne vyššia, keďže sa predpokladá použitie pri HDTV.

 15. No ako to tu citam, tak digitalnou cestou bezny LCD monitor nepripojim. To sa moc pomarance nevytiahli…

  Radis kupit monitor priamo s HDMI, ale tie su uz dost masne, a aj tak asi nie iste, ze to bude fungovat, ci sa mylim ?

  Takze kvazi jedina moznost je kupit priamo telku s HDMI vstupom ?

  minidisc ty este nieco skusas, alebo teda platia iba tvoje rady cez analogou cestu ?

  Slavo

 16. Aha, takze problem je v rozliseni, ktore musi monitor podporovat ?

  Prepac, ale pises dost strucne a vobec som nepochopil z textu hore ze je to v tom.

  Mozes napisat nieco o tom krkolomnom sposobe ?

  Diky

 17. slavo, zatiaľ čakám ako firmware tento mesiac (dúfam že naozaj bude) .. ak nepomôže, tak sa budem rozhodovať medzi HDfury a lacnejším YPbPr to RGBHV – prípadnu skúsenosť potom doplním

 18. tony, áno podľa mojích testov je problém v rozlíšení – resp. vo vyjednávaní rozlíšenia

  a krkolomný spôsob:
  1, nuž, zobrať STB k nejakej TV s HDMI vstupom
  2, zapojiť cez HDMI kábel, STB si podľa TV nastavil HD rozlíšenie
  3, pokiaľ všetko beží, utekať k svojmu LCD monitoru
  4, prepojiť redukciou DVI-HDMI, nezapájať ethernet
  a voilá, pri štarte sa zobrazí na monitore logo Orange – a tým to aj končí :)
  po chvílke sa obraz stratí a po tom ako je STB dlhšie odpojený od napájania sa úvodné logo Orange prestane zobrazovať úplne

 19. ak si chcem urobit redukciu scart/in vga 15 pin-out tak tam treba aj nejake kondiky a odpory ci to pojde aj tak priamo?

 20. samael, netreba.. ale pozor, šanca že ti bude fungovať je malá

  tony, logo bolo vycentrované, neorezané

  asus vyzerá zaujímavo, ide o podobné zariadenie ako aver dvi box9, ale plus je ten hdmi vstup – otázkou je však ako ho bude na dvi konvertovať (či elektronikou alebo len vstavaná redukcia – tá by bola blbá). a samozrejme cena (veľmi neverím že bude pod 2.500 sk)

 21. Ako sa vlastne dava novy FW do STB ?
  STB si kontroluje nieco a ak sa to na servri orange zmeni, stiahne to, zapise do seba restartne sa a funguje ?

  Ak nebudem mat v case zmeny FW STB zapojeny ked sa najblisie zapne stiahne si ten novy FW ?

  Cez vikend som hladal nejake info o nasom zazracnom STB, ale nic okrem francuzstiny som nenasiel, a v tej sa nechytam.

  Vie niekto ako vlastne funguje LCD monitor ? ako vie ake rozlisenie ma zobrazit ? pouzivaju sa nejake horozntalne ci vertikalne synchronizacie ?

  Uff, ako vidim generujem iba otazky, ziadne odpovede, nic moc :-/

 22. tony, áno STB si kontroluje firmware na serveroch orange – takže sa netreba o nič starať, on sa ozve..

  podrobne o princípe LCD a VGA, to by bolo nadlho, ale poznačím do todo :) – a určite niečo bude napr. na tvfreak.cz, resp. wikipedii

  čo sa rozlíšenia, monitor tieto údaje obsahuje v pamäti ROM a grafická karta si ich číta cez štandard DDC – Display Data Channel

  no a kto sa nepýta, nedozvie sa :)

 23. minidisk:

  Hmm, teoria je zlozita :-(

  tvfreak som celom postudoval, ale moc optimizmu z toho nemam.

  Ale ake rozlisenia vie pouzit STB asi nevieme, takze ani ako vybrat vhodny lcd monitor nevieme. No a kedze problem nie je v HDMI ale v rozliseniach podla mna nepomoze ani LCD monitor s HDMI, lebo to asi nie je zaruka, ze zvladne aj televizne rozlisenia. Takze:
  1. televizor s HDMI, kde je predpoklad ovladania rozliseni, co je ale drahsia cesta
  2. lcd displej, pre ktory treba pripravit z analogovych vystupov STB nieco pouzitelne. Tu ako to vyzera aj s tvojich pokusov to nie je vobec iste co s cim bude ako fungovat…

  Prax ukazuje, ze teorie su pekne ale realita ina…

  Odkial mas info, ze orange pripravuje zmeny FW ? mas tam nejaky kontakt ?
  Skusim z riesenim teda pockat do aprila…

  Zatial dakujem za info

  Tony

 24. tak pani ja som to rozbehal klasicky cez tv kartu a cince je torosku zhorsena kvalita ale inak je to super… vecidim dovod preco to nezapojit prave takto…

 25. wodnicek, ide práve o tú kvalitu, cez kompozit nikdy neuvidíš programy vo vysokom rozlíšení – a hlavne na veľkom monitore (24″) je to škoda

 26. tony, 1, ak má LCD zabudovaný HDMI, tak výrobca s vysokou pravdepodobnosťou predpokladá použitie aj v TV oblasti a teda i HDTV – pri PC sa používa prakticky výhradne DVI a VGA

  2, čo bolo dostupné v okolí som otestoval (aver), ak sa dostanem k produktom z internetu, určite doplním – každopádne verím, že pri tých čo som spomenul je šanca na úspech veľmi vysoká

  3, info o firmware je z tech. podpory orange, odpoveď v rámci dotazu cez web

 27. Vysledky mojho testovania su nasledovne:

  1. Komponentny vystup YPbPr nefunguje, nejaky signal tam sice je, ale moj televizor (Samsung) to vyhodnocuje striedavo ako No signal a Mode not supported. Spominam si, ze ked mi boli technici zapajat Orange Doma, spominali nieco v tom zmysle, ze komponentny vystup nie je zapojeny, takze skor ako sa pustite do riesenia tymto smerom, mal by to niekto overit u Orange.

  2. Kompozitny vystup (redukcia zo SCARTu) funguje bez problemov, samozrejme ponuka najnizsiu kvalitu.

  3. S-Video vystup (redukcia zo SCARTu) ide aj mne iba ciernobielo. Domnievam sa, ze S-Video nie je na SCARTe podporovane a zapojena je len Y zlozka – dokonca by som si podla „zasumenia“ dovolil tvrdit, ze na konektor Y zlozky S-Videa zapojili komplet kompozitny signal.

  4. SCART by ako primarny zdroj videa obsahuje komponentne RGB, toto je funkcne a predstavuje druhy najkvalitnejsi sposob pripojenia televizora (SCART kablom).

  5. HDMI pripojenie je funkcne a ja ho aj standardne pouzivam (s televizorom Samsung.) Treba ale povedat, ze toto HDMI ma rozne problemy s kompatibilitou, takze ani kupa monitora s HDMI vstupom negarantuje, ze to bude vzajomne fungovat – vzdy by som si to radsej dopredu otestoval.

  Ja som to okrem mojho televizora skusal napriklad s LG monitorom co ma aj HDMI vstup, vsetko fungovalo az na to, ze ked som STB vypol, monitor sa dostal do „sleep rezimu“ a v tomto zotrvaval aj ked som STB znova zapol. Jediny sposob ako znova dostat obraz na monitor bolo STB vytiahnut z napajania a hned po skonceni inicializacie ho zapnut dialkovym – potom slo vsetko v poriadku az kym som ho znova nevypol.

  Cize zaver je taky, ze moznosti pripojenia su:

  1. HDMI – najvyssia kvalita ale treba si otestovat kompatibilitu konkretnych zariadeni

  2. SCART kabel (komponentne RGB) – druha najvyssia kvalita

  3. kompozitne video cez SCART redukciu – najnizsia kvalita

 28. matej, výborne, dík…

  1, verím, že YPbPr funguje, ale výstup bude HDTV rozlíšenie a zrejme progresívne – naznačovala by to aj absencia tohto výstupu pri SD verzii STB. no a bežné TV zvyknú akceptovať len nižšie rozlíšenia a navyše prekladane – ako to bolo napr. pri Aver DVI Box9

  3, po tom ako to potvrdili viacerí si to tiež myslím – je to nevyčajné a je to škoda

  4, toto doporučujem pri redukcii Scart-VGA, problém je že čisté RGB bez synchronizácií do PC monitora ľahko nedostaneme. TV je samozrejme iný prípad, tam funguje rozklad obrazu trochu jednoduchšie

  vedel by si ešte napísať presný typ tvojho LG monitora? doplnil by som tvoju skúsenosť priamo do článku. a ak vieš na monitore zistiť v akom rozlíšení je pri sledovaní TV, mohlo by tiež pomôcť

  ohľadom presnej špecifikácie výstupov STB som nejaký čas dozadu dotaz do Orange posielal – tak dúfam, že to majú v todo.. ehm

 29. ja som tiez skusal zapojenia cez redukciu zo scartu na tv kartu CTV 2000h od leadteku. kompozitne video ide ok samozrejme kvalita…..
  s video tiez ide na zaciatku ciernobielo ale to staci rozobrat adapter a spojit 15 a 19 pin na scarte a s video ma farbu ale na obraze v niektorych farbach su nejake stvorceky.
  teraz chcem skusit hdmi-DVI-D ale ako som sa docital tak kvoli HDCP to asi nepojde. tiez som o STB na internete nic nenasiel… ale nasiel som ze nie vsetky hdmi musia mat aj hdcp. to co napisal minidisc som asi trochu nepochopil :)
  „HDCP býva často problém (napr. pri Playstation 3), ale Orange STB sa to momentálne netýka“ takze STB nema hdcp? vysvetlite mi to niekto prosim lebo nemam chut pozerat TV cez kompozitne video :)
  dakujem

 30. No ja mam redukciu scart – s video + composite + zvuk.
  Composite ide v pohode ale kvalita pouzivam uz zmienenu Leadtek DTV2000H hybrid……

  S video som mal najprv bez farby ale to staci na redukcii spojit 15 a 19 pin a farba je na svete. ale aj tak sa to na s videu neda pozerat lebo na svetlych farbach je nejaka sachovnica. neviem ci mam nejaku zlu redukciu alebo co aj ked vidno ze s video ma lepsie rozlisenie..

  tiez by som to najradsej napojil bez pouzitia PC rovno na monitor nejako cez DVI vstup. Len som nepochopil hore napisane:

  HDCP býva často problém (napr. pri Playstation 3), ale Orange STB sa to momentálne netýka

  takze ak by som skupil redukciu HDMI – DVI tak by sa stalo to ze by monitor nemohol pracovat so signalom lebo je zakodovany? a keby som nejako vzriesil to bol by problem s Full HD ak ma monitor max rozlisenie 1680×1050?

  Dakujem

 31. @32
  hm, pár týždňov dozadu, pri zapojení staršieho SD settopboxu mi upgrade FW prebehol automaticky, bez nutnosti oň žiadať.

  s tou žiadosťou mi to príde trochu nezvyčajné – videl by som to tak, že pôjde o nejakú verejnú fázu testovania, resp. beta verziu – po ktorej bude nasledovať plošný upgrade

 32. Mam problem so zvukom pri zapojeni STB cez HDMI – Orange Doma. TV je akciovy SAMSUNG 40″. Zvuk sa vobec neobjavi. Mate niekto podobny problem ?

 33. DOPLNENIE:
  v časti Orange STB som doplnil technické parametre výstupov podľa informácií ako ich zaslal Orange

 34. Minidisk:
  Tak mame pokrocily april a novy FW stale nic.

  Podla toho doplnenia YPbPr by malo byt pri standardnom vysielani 576i aj 1080i co by fungovat na AverTV Box9, preco to teda nejde ?

  ten podla specifikacie by mal ist az do 1080i –
  Input Signal
  DVI-I(DVI:Single-link only)
  PC Audio
  RF
  S-Video
  AV (RCA)
  Component(YPbPr,1080i)

  skoda, ze tie Aver veci nemaju aj SCART, to by kvalitativne stacilo….

  Ako pokracujes Ty s riesenim ?

 35. Zdravim. Dnes mi prislo HDfury Gamer edition. Mam monitor Acer al2051w. Cez Pc som skusal ci zvladne Full HD rozlisenie. No a zvladol ale ked som zapojil Hdfury tak s tym uz 1920×1080 nezobral a vypisalo ze nepodporuje vstup. Tak som zmenil na Native rezim. To je 800×600. To uz monitor bral ale ten oznam ze nepodporuje vstup mi vkuse behal po obrazovke. Nejake napady prosim? Dakujem

 36. technodrome,

  tvoj monitor má max. rozlíšenie 1680×1050.. a HDfury tuším downscaler (prepočítanie rozlíšenia) neobsahuje..

  asi by som najskôr skúsil oficiálnu technickú podporu, alebo prejdi manuál ak je možnosť na HDfury prepínať rozlíšenie

  ešte môže byť problém so slabým signálom, Gamer Edition nepodporuje externé napájanie a napätie z HDMI nemusí stačiť

 37. tony,

  pokiaľ viem Box9 nepodporuje 1080 riadkov – 576i by ísť malo, prečo však nefungovalo veru neviem – buď uvádza chybné údaje Orange, alebo majú zariadenia malý posun v špecifikácií čo stačilo na nekompatibilitu..

  osobne momentálne neriešim, nestíham, ale ak sa ku kúpe niektorého riešenia dostanem, určite sa to tu objaví

  na firmware sa musím pozrieť, STB som už nejaký čas do siete nezapájal.. každopádne zdržanie ma ani neprekvapuje – kedy už veľké spoločnosti niečo uviedli načas :)

 38. S napajanim problem nieje, na projektore mi to ide bez problemov a moj monitor dokaze zobrazit aj full HD ale bohuzial len s progresivnym skenovanim. A kedze zo STB ide 1080i tak smola. Tak neda sa teda prepnut vystup so STB na progresivny scan? DAkujem

 39. technodrome,

  to že ti na monitore fungovalo Full HD (1920×1080) ma prekvapuje, a veľmi sa mi nezdá – keď ma raz monitor max. 1680×1050…

  druhá vec, ako vravíš, pri Native si mal 800×600 – to znamená SD signál z STB (576i – viď popis výstupov), takže sme opäť pri interlaced a preto ten text o nepodporovanom vstupe

  skús ešte nájsť Luxe TV – to je momentálne jediná HD stanica v ponuke – s STB v Native režime uvidíš či sa obraz zmenil (pokiaľ zrovna nevysielajú až v 1080)

  no a čo sa prepínania i/p – podľa dostupných informácií to nejde

 40. „HDMI: HD rozlíšenie -1080i a 720p pri 50 Hz“
  nechce sa mi vracat HDfury :(
  to 720p je myslene ako HDready TV si to prepocita?

 41. ako prepojit set top box cez hdmi??/ ked som to prepojil obraz ide ale nie na celu plochu a zvuk nejde vobec tv LCD samsung le37s8 dik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *