Archív značiek: poznanie

Čajové listy z Modrého Vrchu, I.

cajove-listy-1.jpgČaj, nápoj ktorý sprevádza ľudstvo od dávnych čias.
Chuť jeho sveta býva rozmanitá a pre človeka, ktorý ho objavil sa stáva pevnou súčasťou jeho života. V bežnej uponáhľanej realite si však mnoho ľudí pod čajom predstaví iba malý sáčok luhújuci sa v sklenenom pohári. S chuťou vyrobenou v potravinárskych laboratóriach. Preto vás pozývame objaviť čo sa skrýva v skutočnom čaji.
A možno zistíte, že posedenie pri voňavom pohári, či už doma alebo v miestnej čajovni je to, čo ste dlho hľadali.

Pokračovať na Čajové listy z Modrého Vrchu, I.

Bylinky I.

bylinky-1.jpgTrápi vás jarná únava?

Bráňte sa! Prostriedky sú všade okolo vás. Je skorá jar, slnko vytiahlo prvé rastlinky zo zeme a vy stúpate po zázrakoch prírody, ani o tom neviete. Pripadá vám divné živiť sa korienkami a bylinkami, pásť sa ako zvieratko? Uvedomte si, že mladé rastlinky teraz zjari skrývajú v sebe množstvo výživných látok, častokrát viac vitamínov než jablká z Kauflandu, ktoré od jesene boli skladované všelikde.

Pokračovať na Bylinky I.

Efektívna teplota – Wind Chill

efektivna-teplota

Asi nikomu netreba hovoriť, že mrazivý ale bezveterný a slnečný deň je ľahšie znesiteľný oproti vyčíňaniu vetra v hoc i poďľa teplomera teplejšom dni. Medzi skúsenými turistami, prevažne polárnikmi, ide o známu vec, s ktorou sa pri každej výprave počíta. Zvykne sa nazývať efektívna alebo pocitová teplota, vetromráz či odbornejšie Wind Chill.

Pokračovať na Efektívna teplota – Wind Chill